Banyo Tezgahı ve Lavabo Önerileri

banyo tezgahı örnekleri

Banyo tezgahı önerileri için tasarımcılardan ve mimarlardan tavsiyeler alabilirsiniz. Ancak banyo tezgahı modelleri için öncelikle sizin beğenileriniz ön planda olmalıdır. Banyolarınızda nasıl bir tezgah ve lavabo görmek istiyorsunuz, hangi renkleri seviyorsunuz, nasıl daha rahat hissedeceksiniz gibi soruların cevabını vermeniz gerekiyor.

Banyo tezgahı örnekleri ile aklınıza gelmeyecek aksesuarları ve modelleri farklı amaçlar için kullanabilirsiniz. Eskiyen banyo tezgahlarınızı yenileri ile değiştirirken lavabolarınızı da daha hijyenik ve sağlıklı hale getirebilirsiniz. Banyo tezgahı modelleri sayesinde aradığınız tasarımı bulabilirsiniz.

Banyonuzda Sıra Dışı Görünümler

Banyo tezgahı önerileri olarak ilk söyleyeceğimiz banyonuza sıra dışı görünüm kazandıracak olan eski şifonyerlerin, mutfak dolaplarının, eski dikiş makinelerinin ya da bisikletlerin dahi banyo tezgahı olarak kullanılabileceğidir. Her zaman en yeni banyo tezgahı modelleri almanız gerekli değildir. Evinizdeki eşyaları da değerlendirebilirsiniz. Örneğin dikiş makinesinin işlemeli ahşap ayaklarını alın ve lavabonuzun her iki tarafına monte edin. Sıcak ve soğuk su çeşmelerini eski usul olanları ile değiştirin. Ya da zemininizi aynı ölçülerde renkli fayanslarla rast gele döşeyin ve bu rengarenk atmosferde duvarlarınızı beyaza boyayın. Aynı zamanda bitkilerle banyonuzu hareketlendirin ve yeşillendirin.

Banyo tezgahı önerileri arasında yer alacak be bütçenizi koruyacak bu tasarımlar herkesten farklı olmanızı da sağlayacaktır. Ancak yine de en yeni banyo tezgahı modelleri için ufak bir araştırma yapmada fayda vardır. Akrilik tezgah ve corian modeller evlerde uzun yıllar dayanacak banyo tezgahı üretimlerinde avantaj sağlamaktadır.

Fıçılar, Bisiklet, Eski Ahşaplar

Banyo tezgahı örnekleri arasında son yıllarda kullanılan Retro tasarımların yeri ayrıdır. Özellikle büyük fıçılar tezgah altında muhteşem durmaktadır. Üzerinde yer alacak olan lavabolar mekana şıklık katacaktır. Lavaboların ayakları genelde ince olduğu için her türlü objeyi sararak farklılaştırmak mümkündür. Ayrıca eski elbise dolapları boyanarak lavabo altlığı olarak kullanılabilir.

Son zamanların lavabo önerileri arasında bisikletlerin koltuğunun çıkarıldıktan sonra lavabonun altına yerleştirilmesi de yer almaktadır. Bisiklet sepetliği ise havlu koymak için en güzel yerlerden biridir.

Lavabo modelleri arasında son yıllarda en çok önerilenlerden biri de oval çukur lavaboların yerine dikdörtgen, kare ve beyaz haricinde farklı renkte lavabolardır. Lavabo örnekleri mekanlarında farklı tasarım isteyenler için yeni sezon trendleri yeterli olacaktır.

Duvarı tamamen kaplayan aynalar ve çok sayıda dolap çekmeceleri, raflar, askılıklar aksesuarları istediğiniz gibi yerleştirmenizi sağlarken, kendinizi çok daha net görmeniz anlamına gelecektir.

Göz Alıcı Lavabo Önerileri

Banyo tezgahı önerileri ve örnekleri ile mekanlarınızda fark yaratacak tasarımlara kavuştuktan sonra lavabolarınız için ilgi çekici dekorasyon örnekleri verebiliriz. Genellikle banyolarda kullanılan klasik beyaz çanak lavabolarından çıkarak değişik tasarımları deneyebilirsiniz. Son yıllarda moda olan seramik üzerine işlenmiş çiçekler, renklendirmeler, kabartmalar banyolarınızda muhteşem görüntüler oluşturabilir. Rengarenk lavabo modelleri de güne keyifle başlamanızı sağlayabilir.

Lavabo Malzemeleri Kaç Çeşit Olabilir?

Lavabo örnekleri arasından seçim yapmadan önce lavabo yapımında kullanılan malzemeleri tanımanız gerek. Lavabo üreticilerinin lavabo modelleri üretirken kullandıkları malzemeler arasında cam, porselen, taş, seramik ve bakır gibi seçenekler var. Özellikle ahşap görünümlü taş yüzeylerin üzerine yine taş oymacılık son yılların favori lavabo modellerini oluşturuyor.

Renkli işlemeler, çini desenlerinin işlenmesi, yaldızlı motifler banyonuzda küçük ama dikkate değer bir değişiklik arayanlar için lavabo modelleri üzerinde güzel durabilir. Metal kasalar ya da asimetrik kesimler de lavabolar için gözle görünür fark yaratacaktır. Tasarımcıların lavabo önerileri arasında metal musluklar ve kasalar yer almaktadır.

Konsepti Nasıl Bağlayabiliriz?

Banyo tezgah modelleri ile uyumlu olması gereken lavabo modelleri, banyonuzun ana konseptine de uygun olmalıdır. Klasikse klasik, retroysa retro modeller tercih edilmelidir.

Banyonuzun ana konsepti su ise balık desenleri ya da kayık motifleri ilgi çekici olabilir. Seramikten vazgeçemeyenler için çiçek motifleri, beyaz ya da farklı seramik üzerine işlenebilecek zıt renklerden gidilen lavabo örnekleri idealdir. Bakırın üzerine küçük dokunuşlar ile girintili çıkıntılı yapacak ve saç (metal) görünümünü sağlayan aksesuarlar da lavabo modelleri üzerinde kullanılabilir. Taştan içi oyularak yapılabilecek kova, kasa ya da herhangi bir çukur obje banyonuzda farklı bir hava yaratabilir.

Son yıllarda moda olan lavabo örnekleri arasında modern çizgiden ödün verilmeden ve el yapımı işlemeler ile (bakır, bronz) oluşturulan ürünler de yer almaktadır. Banyosunun sıkıcı hale geldiğini düşünenler ise banyo tezgah örnekleri ve lavabo önerileri için oluşturduğumuz görselleri inceleyebilirler.

Siz de banyo tezgahı önerileri sayesinde mekanınız için en iyisini seçebilirsiniz. Tasarım ekiplerimizle iletişime geçerek öneri alabilirsiniz.